Karpių žvejyba

Žvejyba Kirneilio ežere

Karpių žvejybos ypatumai

Laukinių karpių, taip vadinamų sazanų žvejyba Kirneilio ežere gali suteikti įsimintinų akimirkų tiek pradedantiesiems žvejams, tiek trofėjinių karpių žvejybos profesionalams. Karpiai pradedami žvejoti pavasarį, kai nuslūgsta vanduo. Pavasarį karpiai Kirneilyje labiau laikosi šiaurinėje ežero pusėje, kur yra sekliau, paprastai iki 2 m gylio. Puiku, kai pučia pietinis vėjas – tuomet čia galima bandyti pakirsti pirmuosius sezono karpius. Čia vėjas supučia net 5° C šiltesnį vandenį, o tai pavasarineikarpių žūklei turi labai didelę įtaką, kadangi jie yra šilumą mėgstančios žuvys. Šylant vandeniui sazanai darosi vis aktyvesni.Karpiai dažnai išsiduoda šokinėdami. Vasarą rytais ir vakarais galima išgirsti jų garsius pūkštelėjimus į vandenį. Šokinėja sazanai ir naktimis, taip pat neretai galima išvysti vandens paviršiuje plaukiojančius ir savo kupras iškišusius karpius. Stebint vanens telkinį, visa tai galima stebėti. Stambūs laukiniai karpiai mėgsta laikytis ir maitinasi prie įvairių povandeninių Kirneilio ežero šabakštynų, toliau nuo kranto atitolusių nendrių salelių, žolėmis apaugusių seklumų.

Patarimai gaudant karpius

Kirneilio karpiai puikiai kimba prieš nerštą gegužės-birželio mėnesiais. Intensyviausiai kimba po neršto ir visą vasarą, ir tai trunka iki rudens šalnų. Geriausiais  karpių kibimas anksti ryte ir vakare. Pats tinkamiausias laikas žvejoti – kai yra šilta, apsiniaukę ir pučia silpnas vėjelis. Sazanus sėkmingai galima žvejoti ir šiltomis šviesiomis naktimis. 
Žuvų kibimui neigiamos įtakos turi oro permainos: ilgai trunkant dideliems karščiams arba atėjus staigiam orų atšalimui, jis kimba žymiai blogiau. Dienojimo vietas sazanai apleidžia tik ieškodami maisto. Karpiai žvejojami tiek plūdine, tiek dugnine meškere, kurias reiktų rinktis tvirtas, kadangi pakirstas sazanas inirtingai priešinasi. Prieš žvejybą patartina pajaukinti pasirinktą žvejybos vietą. Karpiniam jaukui tinka ir paruošti karpiniai pašarai, kukurūzai, kviečiai, žirniai, kanapės, bulvės, duona, varškė, perlinės kruopos bei kapoti sliekai ar uodo trūkli lervos. Karpių žvejybos masalas Kirneilio ežere – įvairių kvapų ir skonių baltyminiai kukuliai (boiliai ir boiliukai), kukurūzai, sliekai, šutinti kviečiai, perlinės kruopos, tešla, musių lervos, uodų trūkliai, apsiuvos, moliuskai, duona ir įvairus šių masalų sumuštiniai. Karpiai ima masalą užtikrintai, dažnai staigiai ima traukti valą ir lengvesnį meškerykotį be didelio vargo nusineš paskui save, todėl tam reiktų būti pasiruošus iš anksto, nes kova su trofėjiniu karpiu gali būti audringa.
Užkirstas karpis staiga neria į dugną, tuomet blaškydamasis metasi į šonus mėgindamas atsikabinti ir pasislėpti ežero vandens augmenijoje. Neretai sazanas daro šuolį, kuris itin pavojingas, nes žuvis besiversdama nugarinio peleko pirmuoju kietu spinduliu lengvai nupjauna valą ar pavadėlį. Žvejo dėmesys turi būti sukauptas suvaldant karpio smūgį ir velkant jį į krantą arba į valtį. Pompuoti karpį patartina tik nuvarginus, tada jis mažiau blaškosi. Prisitraukus laimikį prie savęs reikia iškelti graibštu, tai būtinas atributas karpių žūklėje.
Kirneilio ežere iki 3 kg. sazanai kimba gerai, todėl pramoginė karpių žvejyba čia darosi vis populiaresnė. Čia pasidžiaugti savo laimikiu gali ir vaikai, pradedantieji karpininkai, ir profesionalai. Tačiau trofėjiniai sazanai labai atsargūs, ir tokioje žūklėje patartina užsimaskuoti bei elgtis tyliai. Didžiųjų trofėjinių karpių žvejybos entuziastai gali kelias dienas ar net savaitę laiko praleisti jaukindami savo pasirinktą žūklavietę ir laukdami savo svajonių karpio. Sveikiname visus karpininkus žvejojančius principu pagavai paleisk, bet kas jau nuspręs pasiimti žuvį vakarienei, tai Lietuvoje legalus imti karpis privalo būti ne mažesnis nei 40 cm. ilgio.

Trofėjinis karpis
Trofėjinis karpis
Karpių pulkas
Trofėjinio karpio žvejyba

Jus taip pat gali sudominti: