Ungurių žvejyba

Žvejyba Kirneilio ežere

Patarimai gaudant ungurius

Kirneilio ežere ungurius galima žvejoti dugnine meškere ir daryti tai naktį. Juos nesunkiai suviliosite stambiais naktiniais sliekais ir mažomis žuvytėmis.
Nors šios rūšies žuvys masalą stveria užtikrintai, tačiau kramto jį iš lėto. Todėl pajutus ėmimą, stipriai užkirsti reikia ne iškart, o tik po 2–3 sek. Užkirstas ungurys atkakliai priešinasi ir stengiasi pabėgti, todėl dažnai apsivynioja aplink po vandeniu esančius daiktus.

Pasislėpusį ungurį iš slėptuvės galima išvaryti smarkiai stuksenant ranka į kotą. Valas turi būti įtemptas. Kadangi ungurio, skirtingai nei kitų žuvų, nuvarginti negalima, reikia iš vandens jį išvilkti kuo greičiau. Parvilktą į krantą žuvį plikomis rankomis išlaikyti labai sunku, todėl rekomenduojama jas išsitrinti druska, smėliu ar apsivynioti šilkiniu audiniu. Ungurys be vandens gali išbūti daugiau kaip parą, todėl sugautą žuvį siūloma laikyti stipriame drobiniame maišelyje, iš kurio jis negalės pabėgti.

Jus taip pat gali sudominti:

Kaip paruošti ungurį?

Sakoma, kad vieni skaniausių ungurio paruošimo būdų yra įtrinti jį mėgstamais prieskoniais ir kepti orkaitėje su sviestu arba troškinti keptuvėje su daržovėmis. Tačiau kad ir kokie skanūs šie patiekalai bebūtų, daugiausia simpatijų vis dėlto sulaukia rūkytas ungurys.