Kirneilio ežero žuvys
Žvejyba Kirneilio ežereKirneilis pagal žuvininkystės tipą yra karšinis ežeras, kuriame gyvena starkiai. Pagal gausumą ežere dominuoja ešerys-kuoja-plakis ir karšis. Kirneilio ežere gausu lynų ir šamų. Žuvų įvairovė pakankamai didelė, Kirneilyje aptinkama per 15 rūšių žuvys: seliava, šamas, ungurys, ešerys, lynas, karšis, plakis, p. karosas, kuoja, pūgžlys, raudė, aukšlė, gružliai, meknė, vėgelė, lydeka ir starkis. Pagal 2019 m. mokslinių tyrimų duomenis Kirneilio ežere žuvų ištekliai sieka 31 toną arba 539 kg. žuvies/ha ir žuvų produktyvumas (žuvų prieaugis per metus) 4,2 tonos ežere arba 68,2 kg/ha. Pristatome gausiausias ir žvejų labiausiai geidžiamas Kirneilio ežero žuvis.
Lynas
Lynas išrinkta nacionalinė Lietuvos žuvis. Lietuvoje gyvenantys lynai auga lėtai ir užauga iki 60 cm, didžiausi – net iki 70 cm ilgio ir 7,5 kg svorio.
Ungurys
Ungurys – ungurinių šeimos žuvis. Jį nesunkiai atpažinsite iš lankstaus ir tvirto gyvatės pavidalo kūno.
Ešerys
Ešerys – lietuviams puikiai pažįstama žuvis. Jį nesunku atpažinti iš kuproto, šonuose šiek tiek suspausto kūno, padengto smulkiais ir kietais žvynais, ir didelių akių.
Karšis
Karšis – karpinių šeimos žuvis. Žuvies kūnas aukštas, plokščias ir visas padengtas nuo galvos iki uodegos stambiais sidabrikškais žvynais. Lūpos minkštos ir mėsingos.
Šamas
Šamas – didžiausia Lietuvos vandenų žuvis. Ūsuotas plėšrūnas tituluojamas kaip bene didžiausia gėlųjų vandenų žuvis pasaulyje.
Lydeka
Lydeka – nepasotinama gėlųjų vandenų plėšriausia žuvis. Patelės didesnės nei patinai. Lydekos spalva priklauso nuo gyvenamosios vietos.
Raudė
Raudė – gėlavandenė karpinių šeimos žuvis. Raudę nesunkiai galima sumaišyti su kuoja, bet ji esti kiek storesnė ir platesnė bei raudės žvynai turi auksinį atspalvį, o pelekai išskirtinai sodriai raudoni.
Laukinis karpis, sazanas
Laukinis karpis, sazanas (lot. Cyprinus carpio, angl. Common carp) – žvejų geidžiama karpinių (Cyprinidae) šeimos žuvis. Raumeningas ir storas sazano kūnas sieka 1-1,2 m. ir daugiau nei 20 kg. svorį.
Vėžiai
Kirneilio ežere ir kituose vidaus vandenyse gyvena 4 vėžių rūšys, t.y. plačiažnyplis, siauražnyplis, rainuotasis ir žymėtasis. Skirtingų vėžių rūšių gaudymui taikomi skirtingi reikalavimai. Būtina išmokti atskirti vėžius, kad teisingai reguliuoti invazinių rainuotųjų ir žymėtųjų vėžių plitimą bei išsaugoti natūralių plačiažnyplių ir siauražnyplių vėžių populiacijas.